Görme Engelliler
 
   
GASKİ Su Faturalarınızı Ödemek veya Borcunuzu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız...
  Kedi Kartı ile Ödeme
 
.: Haber Başlıkları :.
23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Tüm İslam Aleminin Miraç Kandili Mübarek Olsun
25 Aralık’ta Gaziantepliler ile buluşacak
Türkiye'nin En Büyük İleri Biyolojik Arıtma Tesisi
Suya Dair Her şey
GASKİ Dünya Su Gününü Hafta Boyu Kutladı
GASKİ Personeline İSG Eğitimi
DÜZBAĞ Gaziantep’in Kurtuluş Reçetesi
Taşeron Geçiş Kesin Sonuçları
Hadi Çocuklar Hem Eğlenin Hem Kazanın
Taşeron Sınav Sonuçları
22 Mart Dünya Su Günümüz Kutlu Olsun
18 Mart Zaferinin 103. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Sınava Katılmayı Hak Kazanan Taşeronlar
İmzalar Atıldı
Antep'e Gazilik Ünvanı verilişinin 97.yıldönümü
GASKİ Çalışanlarına “KETEM” Konulu Eğitim
Tiyatroda GASKİ Rüzgarı
Dev Projenin Temelini Şimşek ve Gül Attı
 
 
 
GASKİ Ormanı Gelecek İçin Yeşerecek

Ağaç, kökleri ile toprağa bağlı olan sadece kendisi için değil, insanlar ve diğer tüm canlılar alemi için besin ve oksijen kaynağı, Su ise bilinen tüm yaşam biçimleri için gerekli ve vazgeçilmez bir kaynaktır.

Geçmişinde yer altı suları ile ünlü olan Gaziantep, iklim değişiklikleri ile genellikle az yağış alan bir bölge konuma gelmiştir. Artık “Yağış olmazsa yaz aylarında suyu nasıl temin edebiliriz?” kaygıları yaşanmaktadır.  Bölgemizin kuraklaşması ve suyumuzun uzak yerlerden zorlu şartlarla temin edilmesi nedeniyle “Gaziantep için daha fazla ne yapabiliriz” konusu gündemimizden hiç düşmemektedir.

“YAĞMUR İÇİN AĞAÇ DİK” Projemiz ile doğanın döngüsüne katkı sağlayarak, daha fazla yağışlı günlere ulaşmak maksadıyla personellerimiz ve yakınları ile birlikte doğada kurumumuz adına "GASKİ AĞAÇLANDIRMA ALANI"  oluşturulması planlanmıştır.

Bu kapsamda Bağlarbaşı mevkinde 73 dönümlük alana “GASKİ Ormanı” kuran Genel Müdürlüğümüz, proje için bir program düzenledi. GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, genel müdür yardımcıları, daire başkanları ve personelin katılımı ile “GASKİ Ormanı”na ilk etapta 2 bin çam fidanı dikildi.

Organizasyon sonrası proje ile ilgili bilgiler veren GASKİ Genel Müdürü Sönmezler, GASKİ’nin görevinin sadece kentin içme suyunu temin etmek ile kirli suyunu arındırmak olmadığını ifade etti. GASKİ çalışanları olarak aslında birer çevreci de olduklarını belirten Sönmezler, “Bundan sonraki süreçte sosyal etkinliklere ağırlık vermek istiyoruz. Bu etkinliği arttırarak devam ettirmek istiyoruz. İnşallah tüm çalışanlarımızın yakınlarını da getirebileceği bir mekana kavuşmuş olacağız” diye konuştu.

Alleben Göleti’nin hemen yanı başında GASKİ ve Büyükşehir çalışanları için güzel bir tesisin yapılması adına alt yapı çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Sönmezler, burada çok güzel etkinliklerle bir araya geleceklerini söyledi. 

GASKİ olarak İstanbul Melen Çayı Projesi’nden sonra Türkiye’nin en büyük içme suyu projesini Düzbağ ile gerçekleştirdiklerinin altını çizen Sönmezler, bu projenin vizyon proje olduğunu aktardı. Yanı başlarından bulunan Asi ve Fırat Havzası’nda kirli su ile ilgili önemli projelerinin de bulunduğunu aktaran Hüseyin Sönmezler, 2 yıl içinde arıtma yapacaklarını kaydetti. Bu arıtma ile Gaziantep’te arıtma oranını yüzde 100’lere çıkarmayı hedefliyoruz.

Bizler GASKİ olarak; Gaziantep için, yaşam için, gelecek için ve Ekolojik döngüye bir parça da katkımız olsun diye, diktiğimiz fidanlara can suyu olup toprakla buluşturarak,  onlarında gelecek nesillerimize “CAN SUYU” olmalarını hedefliyor diyen sönmezler, bu projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

Haber Tarihi : 01-03-2017
 
 
 
  GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı