Görme Engelliler
 
   
GASKİ Su Faturalarınızı Ödemek veya Borcunuzu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız...
  Kedi Kartı ile Ödeme
 
.: Haber Başlıkları :.
GASKİ Genel Kurulu 2017 Yılı 2.Olağan Toplantısı
Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
Sönmezler, kitabında 'suyu' anlattı
Sönmezler, Düzbağ’da İncelemelerde bulundu
GASKİ Genel Kurulu 2017 Yılı 2.Olağan Toplantısı
Saygı, Rahmet ve Minnetle Anıyoruz
Japonya Büyükelçisi GASKİ’yi ziyaret etti
İnşaat Mühendisi Adayı 110 Öğrenciye Teknik Gezi
JICA Temsilcileri Gaziantep’te
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Kartalkaya Baraj Gölü Özel Hükümleri
Sönmezler, Burç hizmet binasını ziyaret etti
DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Düzbağ'da
Sönmezler, çalışmaları yerinde inceledi
Düzbağ'da Çalışmaların %25'lik Kısmı Tamam
We Need Water and Energy
Çevre Teknolojileri Fuarı
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun
Dikkat! Kurban Atıkları
30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun
 
 
 
GASKİ Genel Kurulu 2017 Yılı 2.Olağan Toplantısı

GASKİ Genel Kurulu 2017 Yılı 2.Olağan Toplantısı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğünün 2017 yılı 2.Olağan toplantısının birinci birleşimi, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in başkanlığında gerçekleşti. 
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda 6 madde oylamaya sunuldu. Toplantıda görüşülen maddeler oy birliği ile ilgili komisyonlara sevk edildi.

Genel Kurulda konuşma yapan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, çalışmalar ile ilgili bilgi vererek, "2014 yılından bu yana 6 bin kilometre proje yapmışız. Bu projelerin 3 bin kilometresini de döşemiş durumdayız. Döşediğimiz boru miktarları cumhuriyet tarihinden bu yana Gaziantep’te döşenen boru miktarının yarısı kadarını 3 yılda döşemişiz" diye konuştu.

Peyderpey İndirim Geliyor

5 maddenin görüşüldüğü Genel Kurulda GASKİ’nin faaliyetleri hakkında bilgi veren GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, “2018 yılı başında yüzde 15, ortasında yüzde 5, sonunda yüzde 5 indirim ile toplam yüzde 25 oranında suda indirime gideceklerini ve bu indirimin Türkiye’de Gaziantep’ten başka bir yerde uygulanmadığını” söyledi.

Kayıp Kaçak Yüzde 40’a İndi

Sönmezler, “Gaziantep bilindiği üzere içme suyu ihtiyacını komşu il sınırlarında bulunan Kartalkaya Barajı’ndan sağlıyor. Yüksek maliyetler ile bu ihtiyacını sağlıyor. Düzbağ Projemiz hızla ilerliyor. Şu anda tünellerde yüzde 50’li mertebesinde, boru döşemelerinde ise yüzde 35 mertebelerine geldik. 2018’in sonunda sağlıklı suyu Gaziantep’e ulaştıracağız. Maliyetlerimiz yüksek. Gaziantepli vatandaşların suyu bu maliyetlerle içmesiyle ilgili projeyi geliştirirken artık önümüzü görebildiğimiz özellikle kayıp kaçak ile ilgili önemli mesafeler kat ettiğimiz için 2018 başı itibariyle halkımızı ilgilendiren birinci kademe tarifesini yüzde 15 kadar indirim yapmayı uygun gördük. Bu indirimi sadece 2018 yılı ile sınırlandırmayacağız. Kayıp kaçakta geldiğimiz nokta yüzde 40’lara inmiş durumda. Yüzde 55’lerden yüzde 40’lara inilmesi bizim için önemli bir rakam. İnşallah 2018 yılı başında yüzde 15, ortasında yüzde 5, sonunda yüzde 5 indirim ile toplam yüzde 25 oranında suda indirime gideceğiz. Gaziantep’te su fiyatlarını 2019 yılı başı itibariyle makul fiyatlara gelmiş olacak. Biz artık 2018 yılının sonuna varmadan Gaziantep’e bu suyu getireceğimizi düşünüyoruz” dedi.

GASKİ Genel Kurulu Gündem Maddeleri;

1-GASKİ Genel Müdürlüğünün 2018 Mali Yılı Bütçesi ile Bütçe Kararnamesinin Görüşülmesi

2-GASKİ Genel Müdürlüğünün 2018 Yılı Performans Programının Onaylanmasının Görüşülmesi

3-GASKİ Genel Müdürlüğünde Yeni Yönetmelik İhdası ve Değişikliklerin Görüşülmesi

4-GASKİ Genel Müdürlüğünün Su ve Atıksu Tarifelerindeki Değişikliğin Görüşülmesi

5-GASKİ Genel Müdürlüğüne ait (II) Sayılı Boş Kadro Değişikliği ve (III) Sayılı Dolu Kadro Değişikliği Cetvellerinin Onaylanmasının Görüşülmesi

6-6085 Sayılı Sayıştay Kanunu uyarınca Genel Müdürlüğümüzün denetimi sonucunda düzenlenen 2016 Yılı Sayıştay Denetim Raporunun Meclisin bilgisine sunulması

 

Haber Tarihi : 14-11-2017
 
 
 
  GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı