GASKİ Tiyatro Topluluğu
16 Kasım 2020

GASKİ Genel Müdürlüğü olarak çalışanlarımızın kültürel birikimini arttırmak, onların gelişimine katkı ve destek verirken, mesai harici zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri aktiviteleri çalışanlarımız ile buluşturmak ve onların hizmetine sunmak amacıyla GASKİ TİYATRO TOPLULUĞU yaklaşık bir yıl önce kurulmuş ve 10 Ocak 2018 tarihinde de Bir Dolap Hikayesi isimli oyun ile ilk gösterimini gerçekleştirmiştir.

GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler; “Tiyatronun da içinde bulunduğu sanatsal faaliyetlerin kentimizin entelektüel hafızasında büyük bir boşluğu doldurduğunu belirterek, aslında GASKİ Genel Müdürlüğü bir altyapı kuruluşu fakat biz sanatın her dalı ile ilgileniyoruz ve ilk adımı tiyatro ile attık. Çalışma arkadaşlarımın başarısından gurur duyuyorum ve diğer sanat dallarında da siz değerleri izleyenlerin karşısında olacağımıza inanıyorum” dedi.

Sönmezler oyun sonunda sahne alan oyunculara Teşekkür Belgesi takdim etti. Salon kapasitesinin üzerinde bir izleyici kitlesine ev sahipliği yaptığımız tiyatro oyunumuz izleyenler tarafından çok beğenildi. Bundan sonra da GASKİ olarak kültüre ve sanata yönelik birçok çalışmayı yürüteceğiz.

 

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü