GASKİ’DEN BORÇLULARA YAPILANDIRMA MÜJDESİ
28 Haziran 2021

Birikmiş su borcu olan vatandaşların rahat ödeme yapabilmesi için GASKİ harekete geçti.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler 7326 Sayılı Kanun kapsamında su borçlarının yapılandırılmasının başlandığını, peşin ödeme yapıldığında gecikme faizinde yüzde 90 indirim uygulanacağının müjdesini verdi. 31 Ağustos 2021 tarihine kadar yapılandırma için başvurular alınacak.
Bu kapsamda açıklamada bulunan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, yürürlüğe girmiş olan 7326 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” hükümleri uyarınca kurum olarak vatandaşların birikmiş bulunan su ve atık su borçlarının 6-9-12 veya 18 taksit olarak yapılandırılacağını, peşin ödeme ile yapılandıranlardan gecikme faizinin yüzde 90 indirileceğini, son başvuru tarihinin 31 Ağustos 2021 olduğunu söyledi. Hem peşin hem taksit için son ödeme tarihi Eylül ayı sonu olarak belirlenirken taksitlendirme yapacak vatandaşların taksit ödeme sürelerinin iki ayda bir olduğunu ve ilk iki taksitinin süresinde ve tam olarak ödenmesinin zorunlu bulunduğunu aktaran Hüseyin Sönmezler, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi durumunda fırsattan yararlanma haklarını kaybedeceğini vurguladı ve yapılandırmadan, son ödeme tarihi 30/04/2021 tarihinden (bu tarih dâhil) öncesi olan faturalar için yararlanılacağını belirtti.
SÖNMEZLER: BU YAPILANDIRMA SU BORCU OLANLAR İÇİN GÜZEL BİR FIRSAT
GASKİ Genel Müdürü yaptığı açıklamasında gerekli hazırlıkları tamamladığını ifade ederek, “ 09 Haziran 2021 tarihli ve 31506 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan 7326 sayılı kanun hükümleri uyarınca birikmiş bulunan su ve atık su borçları yapılandırılacak. Bu yapılandırma su borcu olanlar için gerçekten güzel bir fırsat. Gaziantep’te yaşayan vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmesi gerekir. Abonelerimizin yapılandırma için kimlik bilgileri ile birlikte GASKİ Genel Müdürlüğü Merkez binasına, Karataş veya ilçelerde bulunan şubelerimize müracaat etmeleri gerekmekte” diye konuştu.

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü