Görme Engelliler
 
   
GASKİ Su Faturalarınızı Ödemek veya Borcunuzu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Seçeneklerden Birine Tıklayınız...
Kredi Kartı İle Ödeme Kedi Kartı ile Ödeme
 
.: Haber Başlıkları :.
Düzbağ Projesine Ödül
2018 2.Olağan Toplantısı 2.Birleşimi
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
10 Kasım Atatürk'ü Anma
Kalite Belgemiz Yenilendi
Sıfır Atık Projesi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Yerel Yönetimde Halkla İlişkiler
Yangınla Mücadele Eğitimi
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
Dikkat Kurban Atıkları
Genel Müdür Personellerle Bayramlaştı
Yapılandırma Fırsatının Süresi Uzatıldı
Ödüller Sahiplerini Buldu
Babalar Gününüz Kutlu Olsun
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
Kadir Gecemiz Mübarek Olsun
GASKİ'den Çevre Dostu Araçlar
 
 
 
Dev Projenin Temelini Şimşek ve Gül Attı

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK İLERİ BİYOLOJİK ATIKSU ARITMA TESİSİNİN TEMELİNİ ŞİMŞEK VE GÜL ATTI

Gaziantep İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’nin temel atma töreni, Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Şimşek ile Adalet Bakanı Sayın Abdülhamit Gül’ün katılımıyla gerçekleştirildi.

Şehirdeki atık su arıtma tesisi kapasitesi 200 bin metreküp olan mevcut arıtma tesisi, şehrin artan nüfusuna paralel olarak ağırlaşan yükü kaldıramayınca Büyükşehir Belediyesi, yeni tesisle kapasiteyi ikiye katlayacak dev projeye imza attı. Tesis tamamlandığında, 1 milyon eşdeğer kişi ve 200 bin metre küp kapasite ile 400 bin metreküpe çıkarılacak, tesiste azot, fosfor giderimi de yapılabilecek.

ÇEVRE VE İNSAN SAĞLIĞI İÇİN

2 milyon nüfuslu gazi şehrin alt yapısına ilişkin çalışmalara yoğunlaşan Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ), kapasitesi yeterli olmayan atık su arıtma tesisinin yanına yeni bir atık su arıtma tesisi yapıyor. Gaziantep genelindeki atık suların 200 bin metreküp kapasitesinde çalışabilen mevcut atık su arıtma tesisine kolektör hatlarıyla getiren GASKİ, Gaziantep’in nüfus artışı ve sanayideki gelişmeleri sonucunda mevcut atık su arıtma tesisi kapasitesi şehrin ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelince kollarını sıvadı. Çevre ve insan sağlığına ilişkin sorunlar artınca harekete geçen GASKİ, mevcut atık su arıtma tesisin kapasitesini arttırmaya ve kenti korumaya yönelik ciddi çalışmalar yürüttü.

TESİS 120 DÖNÜME KURULACAK

İnşaatı devam eden İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinin tamamlanmasıyla Gaziantep gibi çok kalabalık bir şehrin suyolu ile kanalizasyona karışan evsel atıklarının tümü, canlı hayatının sürdürülebileceği kaliteyi bize sağlayacak düzeyde temizlenecektir. Yapılan yatırımlar sonunda temizlenen su ile sacır deresi, temiz bir suya ve çevreye kavuşacak, Çok yakında balık ve diğer su canlılarının barındığı bir akarsu kimliği ile ön plana çıkacaktır.

Ayrıca Tesisimiz ve üretilen hizmetlerin tümü AB standartlarına uygun, halkımıza hak ettiği gerçek hizmeti verecek kalitede olacaktır.

Humanız mevkiinde bulunan İleri Biyolojik Arıtma Tesisi Temel Atma törenine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün yanı sıra Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Ahmet Uzer, Canan Candemir Çelik, Derya Bakbak, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İlbank Gaziantep Bölge Müdürü Volkan Bektaş katıldı.

Haber Tarihi : 06-01-2018
 
 
 
  GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı