Görme Engelliler
 
   
GASKİ Su Faturalarınızı Ödemek veya Borcunuzu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Seçeneklerden Birine Tıklayınız...
Kredi Kartı İle Ödeme Kedi Kartı ile Ödeme
 
.: Haber Başlıkları :.
2019 1. Olağanüstü Toplantısı Yapıldı
Suya İkinci İndirim
Sayaçlarınızı Soğuktan Koruyunuz
Yeni Yılda Hep Birlikte Nice Hizmetlere
Gazi Şehrin Kurtuluşunun 97.Yılı
Düzbağ Projesine Ödül
2018 2.Olağan Toplantısı 2.Birleşimi
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun
10 Kasım Atatürk'ü Anma
Kalite Belgemiz Yenilendi
Sıfır Atık Projesi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
Yerel Yönetimde Halkla İlişkiler
Yangınla Mücadele Eğitimi
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
Dikkat Kurban Atıkları
Genel Müdür Personellerle Bayramlaştı
Yapılandırma Fırsatının Süresi Uzatıldı
 
 
 
Hadi Çocuklar Hem Eğlenin Hem Kazanın

HADİ ÇOCUKLAR HEM EĞLENİN HEM KAZANIN

YAŞASIN SU İÇMEK

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Türkiye’ye örnek olacak bir projeye imza atıyor. Teknoloji çağında, çocuklarla ve gençlerle iletişim kurabilmenin zorluklarını sürekli konuştuğumuz bugünlerde, GASKİ, çocuklara, çağımızın imkânlarıyla ulaşmak ve eğlendirirken öğretmek için dijital bir proje başlattı.

Çevreyi koruma ve su kaynaklarının verimli kullanımı konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmek ve su tasarrufunun önemini çocuklara aşılamak amacıyla başlatılan YAŞASIN SU İÇMEK isimli dijital proje, 22 Mart Dünya Su Günü’ne özel olarak hazırlandı. Ülke çapında çok az kurum tarafından yürütülen bir biçimde, dijital ortamlardan çocuklarımıza ulaşmayı hedefleyen bu proje ile, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve GASKİ, teknolojik ve vizyoner bir projeye imza atmış olacak.

YAŞASIN SU İÇMEK isimli dijital proje, günümüzde internet kanallarında vakit geçiren çocuklara; su içmenin faydalarını, doğru su tüketimini ve suyu çevre dostu yöntemlerle kullanmayı, oyun oynatarak öğretiyor. Bu sayede çocuklar, hem oyun oynuyor, hem de suyun önemini akılda kalıcı bir yöntemle öğreniyorlar.

22 Mart - 6 Nisan tarihleri arasında devam edecek yarışmada, http://yasasinsuicmek.com/ adresinden, oyun sitesine giren çocuklar, oyun öncesinde bilgileniyor ve eğlenerek öğreniyorlar. İnternet sitesinde yer alan, “SUYUN SÜPER GÜCÜ” ve “YAŞASIN SU İÇMEK” adlı çocuk kitaplarını okuyarak, suyun önemi hakkındaki bir çok bilgiyi, eğlenceli maceralarla öğrenen çocuklar, oyunun ilk bölümü olan soru-cevap kısmında, kendilerini sınayarak, aldıkları bilgileri pekiştiriyorlar. Oyun kısmında, GASKİ’nin sevilen çocuk karakterleri, Damlasu ve Damlacan’ı mikroplardan, bakterilerden korumaya çalışırken, temiz su içirerek puan kazanmaya çalışan çocuklardan, oyunun tüm aşamalarını tamamlayarak en fazla puanı elde eden 10 çocuğumuzu ise birbirinden güzel ödüller bekliyor. Yarışma tamamlandıktan sonra düzenlenecek ödül töreninde, kazananlar, hediyelerini Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin ve GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler’den alacaklar.

Tüm hemşehrilerimizi, çevreyi ve insan sağlığını temel alan bu dijital projeyi desteklemeye ve çocuklarımızı su kaynaklarımızın verimli kullanımı konusunda bilinçlendirmeye davet ederken, bu özel projeye destek veren herkese teşekkür ediyoruz.

Hadi çocuklar, hemen internet sitemize girin; hem eğlenin, hem de yeni bilgiler edinin! Unutmayın, yarışma için son tarih, 6 Nisan!

http://yasasinsuicmek.com/

 

 

Haber Tarihi : 28-03-2018
 
 
 
  GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı