Görme Engelliler
 
   
GASKİ Su Faturalarınızı Ödemek veya Borcunuzu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Seçeneklerden Birine Tıklayınız...
Kredi Kartı İle Ödeme Kedi Kartı ile Ödeme
 
.: Haber Başlıkları :.
Borç Yapılandırmasına Yoğun İlgi
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Birikmiş Su Borcu Olanlara Müjde
Kuzey Şehrin altyapı çalışmaları devam ediyor
GASKİ Kültür Sanat Platformu
Meeting For Cultural Of Water
Gazi Şehrimize Hayırlı Olsun
GASKİ Atık Malzemeden Vidanjör Yaptı
JICA En Büyük Bütçeyi Gaziantep'e Verdi
Sönmezler, Personeller ile Bayramlaştı
Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
Kadir Gecemiz Mübarek Olsun
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
2019 Yılı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı
Düzbağ'ın Suyu Bayramdan Sonra Akacak
Anneler Gününüz Kutlu Olsun
GASKİ Personeline İSG Eğitimi
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Kartalkaya Baraj Gölü Havza Koruma Planı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 
 
 
Nizip Çayı ve Hancağız Barajı Su Kalitesi Çalıştayı

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Gaziantep Nizip Çayı-Samözü Deresi ve Hancağız Barajı Su Kalitesinin İyileştirilmesi Çalıştayı GASKİ Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşti.

GASKİ Genel Müdürlüğünde bugün gerçekleşen çalıştaya Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Dsi Genel Müdürlüğü yöneticileri, Tarım ve Orman Bakanlığı yöneticileri ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yöneticileri katıldı.

GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler’in açılış konuşması ile başlayan çalıştay, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdür yardımcısı Yakup Karaaslan’ın Nizip Çayı ve Hancağız Barajı konusundaki konuşmaları ile devam etti.

Gül:“Gaziantep gelişen sanayisi ve ekonomisi ile büyük bir ilerleme kaydetti. Fakat bu sanayileşme sonucunda büyüyen çevresel sorunlar ortaya çıkıyor. Böyle olumsuz bir tabloya baktığımızda çözüm odaklı çalışan Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlar bu sıkıntının üstesinden gelecektir. Çalıştayda kim ne yapmalı hangi yolların izleneceğini en doğru şekilde bulacağınıza inancım tamdır”

Şahin: “Şehrimiz ve bölgemiz için çok önemli olan bu çalıştayı değerli görüyorum. Suyla ilgili şehirde yaşanan sıkıntıları valimizle beraber Ankara’ya gidere ilgili bakanlara anlattık. İvedilikle konuyla ilgili bürokratlar, oluşturulan akademik grup ve bu işe kafasın yoran arkadaşlarla bütün taraflarla meseleyi bilim ışığında, doğru bir yöntemle yönetmemiz gerektiğini düşündük ve böylesi önemli bir çalıştaya ev sahipliği ettik"

Sönmezler:“Nizip ilçesinde Adaklı-Salkım ve Tatlıcak bölgesini kapsayan dereden oluşan 13 kilometrelik bir alanı kapalı sisteme aldık. Organize sanayinden Hancağız Barajına kadar olan toplam 65 kilometre mesafesinin 13 kilometresinde şu anda Adaklı bölgesinde suyu kapalı ortama alarak, vatandaşın en çok şikayet ettiği bölgedeki yerleşim alanlarını rahatlattık. GASKİ olarak, nerede arıtma yapılacak, nerenin neye ihtiyacı varsa bunun üzerine çalışacağız.

Daha temiz bir Nizip Çayı ve Hancağız barajı için yapılan çalıştayda sonuca yönelik ortak çalışma yapılması vurgulanırken, bölgede yapılacak proje detayları istişare edildi.

 

 

Haber Tarihi : 24-01-2019
 
 
 
  GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı