Görme Engelliler
 
   
GASKİ Su Faturalarınızı Ödemek veya Borcunuzu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Seçeneklerden Birine Tıklayınız...
Kredi Kartı İle Ödeme Kedi Kartı ile Ödeme
 
.: Haber Başlıkları :.
22 Mart Dünya Su Günümüz Kutlu Olsun
18 Mart Çanakkale Zaferi
Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi Çalıştayı
GASKİ Personeline Hijyen Eğitimi
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Antep'e Gazilik Unvanı Verilişinin 99.Yılı
Engelli İşçi Alımı Sonucu
Sayaçlarınızı Soğuktan Koruyunuz
25 Aralık Gaziantep'in Kurtuluşu Kutlu Olsun
AB'den Altyapı Projeleri İçin GASKİ'ye %100 Hibe
Halkın Katılımı Toplantısı
GASKİ'den Eğitim Gezileri
2019 yılı 2.Olağan toplantısının 3.Birleşimi
24 Kasım Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun
2019 Yılı 2. Olağan Toplantısı
GASKİ 2019 yılı 2.Olağan Toplantısı
Saygı, Minnet ve Rahmetle Anıyoruz
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
GASKİ Personeline Sağlıklı Beslenme Eğitimi
Ödeme Kolaylığı Fırsatını Kaçırmayın
 
 
 
22 Mart Dünya Su Günümüz Kutlu Olsun

GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler 22 Mart Dünya Su Günü münasebeti ile kutlama mesajı yayımladı.

Sönmezler mesajında “ Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında Rio kentinde aldığı karar ile her yıl 22 Mart’ta Dünya Su Günü kutlanmaya başladı. 

Aslında Su’yun gününü Dünya genelinde kutlamadaki amaç farkındalık oluşturmak. Su’yun kıymetini ve üstümüze düşen sorumlulukları anlamak, anlatmak. 

Biz Su ve Kanal İdaresi olarak her günü Dünya Su Günü farkındalığı ile yaşayan bir kurumuz ve bu yüzden üstümüze düşen sorumlulukları yerine getiriyoruz. 

Gaziantep su fakiri bir şehir, sürdürülebilir içme suyu yönetimi için Kartalkaya Barajı’ndan temin ettiğimiz suyun ilerleyen yıllarda yetersiz kalacağı, artan nüfus’un su ihtiyacını karşılayamayacağı bilinci ile kentimize 50 yıl yetecek ölçüde İstanbul Melen projesinden sonra Türkiye’nin en büyük projesi Düzbağ İçmesuyu Projesini hayata geçirdik. 

Gazi şehir artık düzbağ’ın suyunu içiyor, bu su Kartalkaya barajından gelen suya oranla memba kalitesinde bir su. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği ve AB ABD Çevre Koruma Ajansı Dünya Sağlık Teşkilatı Standartlarına uygun olup A1 statüsündedir. 

Bizler sürdürülebilir içmesuyunu ulaştıran ve yöneten bir kurum olarak üzerimize düşenin fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Sizlerin özellikle çocukları yetiştiren anne baba ve öğretmenlerin Su’yun kıymetini öğretme sorumluluğu ile çocuk yetiştirdiğinizi biliyorum. Kurum olarak her yıl suyun önemine dikkat çekmek amacı ile Dünya Su Günü’nü özellikle okul çağındaki çocuklarımızı düşünerek bir dizi etkinlik ile kutladık. Bu yıl tam da Mart ayında alınan sağlık önlemleri nedeniyle kutlamalarımızı gerçekleştiremiyoruz. Ama biz zaten Bu günün neden kutlandığını biliyoruz önemli olan üzerimize düşen sorumlulukların farkında olmamız. Geleceğe bırakılacak en değerli miras doğal kaynaklarımızdır diyerek herkesin 22 Mart Dünya Su Günü’nü kutluyorum” dedi. 

Hüseyin SÖNMEZLER  
GASKİ GENEL MÜDÜRÜ
Haber Tarihi : 20-03-2020
 
 
 
  GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı