Önemli Hatırlatma
16 Haziran 2024

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) olarak; kentimizin dört bir yanında kanalizasyon hatları, mazgallar ve dere yataklarının periyodik bakım ve temizlikleri konusunda çalışanlarımızın özverisiyle görev yapmaktayız. Kurban Bayramı öncesinde de atık ve yağmur suyu taşıyan kanallarda kapsamlı bir temizlik çalışması yaparak tüm önlemleri aldık.

Kanalizasyon hatları, mazgallar ve dere yataklarının temiz kalması hepimizin önceliğidir. Birlikte hareket ederek söz konusu alanlara atılacak her çöpün, su akışını engelleyerek kısa sürede tıkanmalara yol açabileceğini ve halk sağlığı açısından ciddi risk oluşturabileceğini unutmamalıyız.

Bu vesileyle, vatandaşlarımızdan kurban atıkları konusunda duyarlı olmalarını, atıkları uygun yerlere bırakmalarını ve çöpleri kanal hatlarına atmamalarını önemle rica ediyoruz. Atan kişileri uyararak, durumu Zabıta ekiplerimize bildirmelerini bekliyoruz.

Kurban Bayramı tatili süresince hizmetlerin aksamaması için tüm saha çalışanlarımızla gerekli önlemleri aldık. Ekiplerimiz olası olumsuzluklara karşı 7/24 kesintisiz hizmet vermeye devam edecektir. Bunlarla birlikte şehrimizin suyunu tasarruflu kullanarak, her bir damlasının kıymetini düşünerek, daha bilinçli hareket etmeye sizleri davet ediyoruz.

Hizmetlerin aksamaması için içme suyu hatlarında oluşabilecek olumsuzluklarda vatandaşlarımızın 153 Çağrı Merkezi’ni arayarak gerekli desteği alabileceklerini hatırlatırız.

GASKİ olarak, sağlıklı ve temiz bir çevre için hep birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Duyarlılığınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Saygılarımızla, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi. (GASKİ)

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü