Kapsamlı Yatırımlar

Trafo Merkezleri

Kartalkaya Pompa İstasyonları Gaski-2 Trafo Merkezi

Genel Müdürlüğümüz tarafından projelendirilip ihalesi yapılan GASKİ 2 Trafo Merkezimizin test ve kontrolleri 2018 Ocak ayında başarılı bir şekilde tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

GASKİ 2 TM tam otomasyon sistemli Türkiye’de kurulmuş son teknolojiye sahip olan trafo merkezi Kartalkaya Pompa İstasyonlarımızın enerjisini sorunsuz bir şekilde temin etmektedir. Herhangi bir operatöre ihtiyaç duymadan Elâzığ Yük Tevzi ile otomasyon üzerinden her türlü manevrayı uzaktan yapılabilmekte ve değerleri anlık olarak izleyebilmektedir.

GASKİ 2 TM sayesinde Genel Müdürlüğümüze bağlı Pompa istasyonlarımızda ödediğimiz elektrik faturalarından aylık yaklaşık 2 – 2,5 milyon TL arasında tasarruf edilmektedir.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren GASKİ, Trafo Merkezi kurarak işletmeye alan ilk kurum olarak diğer kurumlara örnek teşkil etmiştir. Ayrıca Trafo Merkezimizin işletmesi tamamen kurumumuzca yürütülmektedir.

Düzbağ Projesi Gölbaşı Trafo Merkezi

Düzbağ İçmesuyu Projesi kapsamında yapılan terfi istasyonlarımızın gerekli elektrik enerjisinin temini için Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde bulunan trafo merkezinde gerekli tevsiat (genişletme) işlemlerini 2019 Ekim ayı itibariyle tamamlamış ve Gölbaşı TM üzerinden elektrik verilerek aylık 1 milyon TL’den fazla tasarruf edilmektedir.

Galeri

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü