Su Yönetimi ve Güvenliği Projesi
26 Ağustos 2021

“Su Yönetimi ve Güvenliği Projesi” Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi.

GASKİ Genel Müdürlüğümüz ile Tarım ve Orman Bakanlığımız iş birliğinde;

Suyun kaynaktan son kullanıcıya kadar yönetiminin hedeflendiği, “Su Yönetimi ve Güvenliği Projesi” Tanıtım Toplantısı Millet Vekillerimiz, Müslüm Yüksel, Mehmet Said Kirazoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, Tarım ve Orman Bakanlığı, Su Yönetimi Genel Müdürü Bilal Dikmen ve Genel Müdürümüz Hüseyin Sönmezler’in katılımları ile gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından bir pilot çalışma olarak hazırlanan proje çalışmaları, kentimiz için de bir master plan olma hedefi ile yürütülmekte. Projenin en büyük özelliği ise ülkemiz adına böyle bir çalışmanın ilk kez gerçekleştiriliyor olması.

Proje Hakkında bilgi aktarımı ve sunumların ardından, Çeşitli Üniversitelerden projeye danışmanlık yapan Öğretim Üyeleri, Kurumumuz ilgili birim sorumluları ve Tarım Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü temsilcileri ile gerçekleştirilen teknik toplantılar ile çalışmalara devam edildi.

Ülkemiz genelinde, içme ve kullanma suyu güvenliğinin sağlanması için ilk adım niteliği taşıyacak olan “Su Yönetimi ve Güvenliği Projesi” sayesinde, Kaynaktan-Musluğa İçme ve Kullanma Suyu Güvenliğinin Master Planı’nın hazırlanması ve diğer Belediyelere örnek oluşturması hedeflenmekte.

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü