Hüseyin SÖNMEZLER

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü

1963 yılında Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Osmaniye’de tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Isparta Mühendislik Fakültesi İnşaat bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1987 yılında İlbank A.Ş. Gaziantep Bölge Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak başladı. Uzun yıllar İlbank A.Ş. Adana ve Gaziantep Bölge Müdürlüklerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

Gaziantep, Adana, Kahramanmaraş, Mersin, Osmaniye, Hatay, Adıyaman, Kilis ve Şanlıurfa illerinde çok sayıda içmesuyu, kanalizasyon ve arıtma tesisi projelerine imza attı. 2014 yılında İlbank A.Ş. Adana Bölge Müdürlüğü görevini yürütürken, bu görevden ayrılarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü olarak göreve başladı. Halen bu görevi sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

1997 yılında  “Yağmur Öncesi” ve 2019 yılında  “Hiç Dinmedi Yağmur” adlı şiir kitapları ile 2017 yılında Gazikültür A.Ş. tarafından  “Gaziantep’te Suyun Öyküsü” adlı şehir kitabı yayınlandı.

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü